Rekuperacja

Rekuperacja to system odzysku ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Proces polega na zasysaniu świeżego powietrza zewnętrznego poprzez czerpnię

Dlaczego warto?

Na czym polega rekuperacja?

Rekuperacja to system odzysku ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Proces polega na zasysaniu świeżego powietrza zewnętrznego poprzez czerpnię. Następnie powietrze to przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Potem nawiewane jest do pomieszczeń.
 
Zobacz realizacje

Rekuperacja w domu 

Działanie rekuperatora polega na przeprowadzaniu powietrza świeżego z zewnątrz oraz zużytego z wnętrza budynku przez wymiennik ciepła, wewnątrz którego zachodzi proces przekazywania energii z jednego strumienia powietrza do drugiego. Cały proces odbywa się samoistnie, bez mieszania się powietrza wchodzącego z wychodzącym.

Wymiana powietrza w budynku powoduje, że zimne powietrze zewnętrzne zostaje podgrzane do temperatury zbliżonej do temperatury panującej wewnątrz budynku. Stopień podgrzania powietrza zewnętrznego przez usuwane powietrze wewnętrzne zależy od sprawności wymiennika rekuperatora. Im wyższa sprawność – tym cieplejsze powietrze będzie nawiewane do pomieszczeń.

Umów się na wizję lokalną!

Szybki kontakt

Kompleksowo wykonujemy instalacje grzewcze, wentylacyjne, chłodnicze oraz klimatyzacyjne od projektu aż po rzetelny montaż.

© 2024 OWI up