Klimatyzacja

Klimatyzacja pozwala na uzyskanie w pomieszczeniu odpowiednich parametrów powietrza wewnętrznego, które ma duży wpływ na nasze dobre samopoczucie oraz komfort.

Dlaczego warto?

Zalety klimatyzacji

Klimatyzacja poprawia komfort cieplny w pomieszczeniu, dzięki czemu możemy być bardziej efektywni podczas wykonywania codziennych zajęć w okresie letnich upałów.

Klimatyzacja to idealne rozwiązanie dla alergików i osób cierpiących na problemy płucne. Okazuje się, że jakość powietrza w domu wymaga filtracji, którą zapewnia nam klimatyzator.

Umieszczony w urządzeniu filtr wyłapuje szkodliwe cząstki, dzięki czemu mamy pewność, że powietrze, którym oddychamy, pozbawione jest większości alergenów, pyłów i kurzu. Zbawienne znaczenie przypisuje się systemom jonizacji powietrza. Choć zarezerwowane są na razie dla modeli z górnej półki, to jest to sposób na znaczną poprawę jakości powietrza w domu z małymi dziećmi, alergików oraz osób cierpiących na astmę.

Zobacz realizacje

Co trzeba wiedzieć o klimatyzacji? 

Klimatyzator to najprostszy i coraz tańszy sposób na zapewnienie optymalnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych w naszym domu. Wzrost popularności tego typu instalacji w domach jednorodzinnych ma wiele pozytywnych skutków.

Coraz rzadziej klimatyzacja kojarzy się z luksusem i dobrem dostępnym jedynie dla sklepów i innych obiektów świadczących usługi. Co więcej, jego pozytywny wpływ na mikroklimat w pomieszczeniach trwa znacznie dłużej niż tylko przez okres intensywnych upałów — coraz chętniej klimatyzację wykorzystujemy również jako urządzenie grzewcze.

Mity dotyczące negatywnego wpływu klimatyzacji na nasze zdrowie wynikają z błędów, jakie zostały popełnione przy montażu lub później w czasie użytkowania instalacji. Jeśli wszystko jest właściwie wykonane, klimatyzacja poprawia jakość powietrza w domu i tym samym ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Rodzaje jednostek wewnętrznych?

Ścienne

Urządzenia wewnętrzne montowane zazwyczaj 15-25cm od sufitu. Są to lekkie urządzenia charakteryzujące się nowoczesną stylistyką. Obecnie najczęściej stosowany rodzaj klimatyzatora.

Kasetonowe

Jednostka wewnętrzna zabudowana jest w suficie podwieszanym. Urządzenia te charakteryzują się znakomitymi parametrami pracy takimi jak: niski poziom hałasu, łatwość aranżacji oraz dużą energooszczędnością. Świetnie nadają się do restauracji, biur i sklepów z podwieszanymi sufitami.

Konsole

Klimatyzatory podstropowe instalowane są pod sufitem w pozycji poziomej lub na podłodze przy ścianie w pozycji pionowej. Charakteryzują się niskim poziomem hałasu i łatwością aranżacji.

Kanałowe

Jednostka wewnętrzna ukryta jest na poddaszu lub pod sufitem. Świetnie sprawdzają się w budynkach w których ciepło ma być odprowadzane z kilku pomieszczeń. W tych urządzeniach chłodne lub gorące powietrze jest kierowane do pomieszczeń poprzez kanały wentylacyjne zakończone anemostatami.

Umów się na wizję lokalną!

Szybki kontakt

Kompleksowo wykonujemy instalacje grzewcze, wentylacyjne, chłodnicze oraz klimatyzacyjne od projektu aż po rzetelny montaż.

© 2024 OWI up